e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
27
28
29
30

  

Tradycją naszej szkoły są spotkania uczniów z absolwentami placówki. Opowieści zaproszonych gości o karierze zawodowej mają stanowić inspirację dla młodych ludzi, którzy wkrótce decydować będą o swojej przyszłości.

6 września 2019r. miało miejsce spotkanie uczniów z panem Piotrem Szpakowskim – doktorem mikrobiologii, zatrudnionym w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w Klinice Neurobiologii i Udarów Mózgu. Pan doktor wspominał czasy nauki w naszej szkole oraz nauczycieli, z którymi miał zajęcia. W swoim wystąpieniu opowiedział o swoich dokonaniach zawodowych. Przybliżył szczegóły programu studiów na kierunku biologia. Omówił także badania prowadzone w celu napisania pracy magisterskiej, a następnie doktoratu.

Prowadzone przez niego prace pozwoliły także na ogłoszenie wartościowych publikacji z dziedziny neuroimmunologii, w zakresie badań nad stwardnieniem rozsianym. Nasz gość podkreślał, że decydując się na studia, świadomie wybierał kierunek biologiczny, ponieważ dał mu możliwość ciągłego odkrywania nowych zjawisk i eksperymentowania.

W rozmowie z młodzieżą zwrócił uwagę na to, że powinni być w swoich działaniach zdeterminowani i pełni wiary we własne możliwości. Kreatywność i rozwijanie własnych pasji także będą pomocne w kształtowaniu własnej drogi życiowej.

Galeria