e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

  

Jezus żyje!” pod takim hasłem odbył się 14 września 2019 r. IX Apel Młodych w Radomiu.

Na zaproszenie Księdza Biskupa Henryka Tomasika odpowiedziało ponad 3 tysiące młodych ludzi z całej diecezji radomskiej. W spotkaniu uczestniczyła również grupa 62 uczniów naszej szkoły z klas: 1ag, 1cg, 1dg, 1ap, 1bp, 1tg, 2a, 2c, 3a, 3b. Młodzież modliła się śpiewem na koncercie „Nieziemskie Granie” oraz w czasie adoracji i uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Ważnym momentem w czasie Apelu było spotkanie z gościem specjalnym - Jankiem Melą, który podzielił się doświadczeniem obecności Boga w swoim życiu.

Na zakończenie spotkania Biskup Henryk Tomasik pobłogosławił wszystkich obecnych Najświętszym Sakramentem.

Wrześniowy Apel przeszedł już do historii, ale pozostawił głęboki ślad w sercu i życiu młodzieży, o czym opowiedziała nam - Wiktoria Woźniak z klasy Iap:

„W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w Apelu Młodych organizowanym w Radomiu. Zdecydowałam się na udział w tym wydarzeniu, żeby umocnić moją wiarę i pogłębić relację z Panem Bogiem. Apelowi Młodych towarzyszyło w tym roku hasło  „Jezus Żyje!”. Dzięki temu spotkaniu udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Szczególnie ważne znaczenie miało dla mnie doświadczenie wspólnoty z innymi. Był to radosny czas, który wiele zmienił w moim życiu. Między śpiewem i zabawą miałam czas na swoje przemyślenia. Podczas Apelu poznałam wielu ludzi, którzy tak samo jak ja miewają czasem chwile zwątpienia, ale najważniejsze jest, aby zaufać Bogu. Szczególnym momentem była adoracja Najświętszego Sakramentu, która zbliżyła mnie do Chrystusa. Spotkanie pomogło mi spojrzeć na moje życie z innej perspektywy i mam nadzieję, że będę miała okazję przeżyć to jeszcze raz”.

Wyjazd został zorganizowany przy współpracy z parafią św. Jana Nepomucena w Przysusze.

Opiekę nad uczniami sprawowali: E. Zamaria i ks. M. Molenda.