Pod hasłem „Dzień Kuchni Niemieckiej” odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Pomysłodawczyniami imprezy były nauczycielki języka niemieckiego. Przysmaki kuchni niemieckiej przygotowali uczniowie w kilkuosobowych grupach, doskonaląc przy okazji znajomość nazw potraw, produktów i przepisów kulinarnych w języku niemieckim.

Degustacja połączona ze zbiórką charytatywną odbyła się 25 września. Można było posmakować przede wszystkim sałatek i dań „na słodko”: ciast, ciasteczek, babeczek, naleśników czy niezwykle pomysłowych galaretek w kolorach niemieckiej flagi. I mimo że niemiecka kuchnia nie jest zbyt wyrafinowana, na brak smaku w przyrządzonych daniach nikt nie narzekał. Niektórzy tak się rozmarzyli przy tych smakowitościach, że już snują plany, aby takie imprezy odbywały się częściej, najlepiej co tydzień.