e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020


  

„Wstańcie, chodźmy!” - to Jezusowe wezwanie skierowane do uczniów, ale też tytuł przedostatniej książki św. Jana Pawła II, było hasłem tegorocznego XIX Dnia Papieskiego.

Papież z Polski przez całe życie podążał ku Bogu i pokazał nam jak dotrzeć do celu, jakim jest niebo. Jego ziemskie wędrowanie to droga wiary i odkrywania Boga w codzienności; piękna - pełna dobra, prawdy, troski o najsłabszych i potrzebujących pomocy, ale także trudna, wyboista - bo pełna cierpienia i bólu. On wytrwał na tej drodze, bo zaufał Jezusowi i pozwolił Mu się prowadzić.

Ten Święty Papież uczył, że sens ludzkiemu życiu nadaje miłość i to, co możemy ofiarować bezinteresownie innym. Stale uświadamiał nam jak wiele bogactw niesie z sobą każdy dobry uczynek.

Wpatrzeni w przykład życia swego Patrona, Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze włączyli się w organizację i przeprowadzenie zbiórki publicznej na stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendyści są nazywani „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich - wyrazem wdzięczności Polaków wobec Wielkiego Rodaka. Kwesta odbyła się w dniach 7 - 15 października 2019 r., nie tylko na terenie szkoły, ale również na ulicach Przysuchy. Wzięło w niej udział 17 wolontariuszy z klas III Liceum Ogólnokształcącego - to młodzi ludzie o wrażliwym sercu otwartym na innych. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, którzy okazali hojność i wsparli akcję. Zapewne Nasz Święty widzi nas i nam błogosławi!

Elżbieta Zamaria

 A 0448