e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020


  

W dniu 16 października 2019 r. uczniowie klas1 ap i 1 dp  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której celem było  zapoznanie się z ekspozycją  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Obiekt działa od 2005 r. i ma na celu  w sposób nowoczesny, atrakcyjny dla młodego odbiorcy pokazać mu 1000-letnią historię Żydów w Polsce.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia wystawy ukazującej w sposób  chronologiczny dzieje Żydów w Polsce, od momentu pojawienia się w Polsce za Mieszka I do czasów współczesnych. Poszczególne sale zaaranżowane w zróżnicowany sposób. Wyświetlane filmy, muzyka, zdjęcia, multimedialne plansze, interaktywne tablice, tron, drukarnia, teksty w jidysz dawały możliwość wczucia się w prezentowaną historię.  Prawie wszystkie wystawy zostały skonstruowane tak, by zwiedzający mógł dotknąć, doczytać to, co go interesuje. Spacer po wystawie stałej wraz z przewodnikiem zajął grupom 2 godziny. Wystawa zaskoczyła wszystkich swoim bogactwem i nowoczesnością. Szybkie tempo zwiedzania uniemożliwiło zgłębienie wszystkich prezentowanych zagadnień związanych z życiem Żydów w Polsce. Warto byłoby wrócić tam i odkryć resztę bogactw tej wielkiej ekspozycji stałej oraz skorzystać z warsztatów tematycznych i wystaw czasowych.

Drugim punktem wycieczki było wyjście do kina na film  pt. „Wojna o prąd”. Jego fabuła oparta o prawdziwe wydarzenia przybliżyła uczniom sytuację rywalizacji Thomasa Alvy Edisona i Nikoli Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje świat. Główne role w filmie grali Benedict Cumberbatch, Michael Shannon i Nicholas Hoult.

Mile spędzony czas, integracja klas i duża dawka cennych informacji to rezultat pierwszej wycieczki dla uczniów klas I ap i I dp, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole.

w1

w2