W  ZS nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze 8 listopada po raz kolejny obchodziliśmy  "Dzień zdrowego śniadania." W Polsce od 7 lat szczególnie właśnie tego dnia promuje się zdrowe jedzenie. Podnosi się kwestie wagi śniadania,  jako pierwszego posiłku zaopatrującego organizm w energię, tak potrzebną rankiem w szkole.

W tym roku dołączyli do nas wolontariusze z Kuchnią polską. Na długiej przerwie na korytarzu pojawiły się stoły pełne smakołyków. Ochotnicy przygotowywali produkty z własnych środków i częstowali nimi uczniów. Można było tam znaleźć naleśniki, sałatki wielowarzywne, sałatki owocowe, musli, zielone muffinki, ciasteczka z ziarnami. Kuchnia polska pachniała pierożkami, tradycyjną sałatką warzywną z majonezem, racuszkami, a także sernikiem, ciastem drożdżowym i makowcem.  Na stołach i po korytarzu krążyli wyznaczeni uczniowie z puszkami. Kto chciał wspierał naszą akcję wrzucając do puszek pieniądze.Przyświecał nam jeden cel -  za zebrane pieniądze planowaliśmy zakupić leki dla samotnej, schorowanej starszej pani, będacej pod opieką naszych wolontariuszy.