e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

  

Dnia  3 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się  I etap międzyszkolnego konkursu wiedzy historycznej "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć".  To już VIII edycja konkursu organizowanego przez Stanisława Karczewskiego, senatora RP ziemi białobrzeskiej, grójeckiej, kozienickiej i przysuskiej.  Konkurs odbywa się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Podstawowym  celem tego konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży oraz upowszechnienie wiedzy historycznej poprzez propagowanie informacji o organizacji i działalności Żołnierzy Wyklętych.

Konkurs już od pierwszej edycji cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku swoje prace dotyczące różnych postaci  - Żołnierzy Wyklętych prezentowało 9 uczestników:

tabela

Konkurs rozpoczął się od powitania przez panią dyrektor Zofię Szymańską przybyłych gości oraz uczestników konkursu. Podziękowania za zaangażowanie się kolejny raz  w realizację konkursu propagującego postawy patriotyczne  skierował  do młodzieży, dyrekcji i nauczycieli organizator konkursu - pan Stanisław Karczewski.

Komisja oceniająca wystąpienia była pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu, jaki zaprezentowali nasi uczniowie. Obrady przyznające punkty dla trzech najlepszych prac były długie ze względu na wyrównany poziom uczestników konkursu. W każdej  prezentacji były elementy, które zasługiwały na wyróżnienie. Ostatecznie komisja wskazała trzech uczestników, którzy otrzymali punkty liczące się do ostatecznego wyniku po II etapie.

Osoby wyróżnione to:

  1. Gawryś Urszula – 15 pkt
  2. Wójciak Iga – 10 pkt
  3. Frasuński Antoni – 5 pkt.

Wszyscy uczestnicy  biorący udział w I etapie zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbędzie się 23 marca 2020 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas testu z wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych !