e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31

  

Czas kwarantanny też można zorganizować niezwykle interesująco. 17 kwietnia br. chętni uczniowie z klasy Iap, Idp, Iag, Ibg Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze, w ramach współpracy z EDU-ARTIC, wzięli udział w webinarium „Spotkanie z królem Arktyki – niedźwiedziem polarnym”.  

Rewelacyjna prelegentka pani Dagmara Bożek w niezwykle dynamiczny sposób, z fascynacją badacza przedstawiła relacje ze swoich spotkań z niedźwiedziem polarnym. Przekazała młodzieży mnóstwo ciekawostek. Uczestnicy mogli zadawać dodatkowe pytania.

EDU – ARTIC to projekt europejski, którego koordynatorem i pomysłodawcą jest Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Adresowany jest do uczniów w wieku 13-20 lat oraz ich nauczycieli. Jego celem jest stworzenie i wdrożenie innowacyjnego sposobu nauczania przedmiotów przyrodniczych w Europie. Program wykorzystuje bazy polarne w Arktyce i prowadzone w nich badania naukowe i obserwacje. Uczniowie mają okazję poznać pracę naukowców i specyfikę obszarów polarnych dzięki udziałowi w transmisjach z Arktyki, a nawet wyjazdom na polarne wyprawy.

W tym tygodniu uczniowie z naszej szkoły wezmą udział w kolejnych równie interesujących webinariach EDU – ARTIC.

Certyfikat