Czas kwarantanny też można zorganizować niezwykle interesująco. 17 kwietnia br. chętni uczniowie z klasy Iap, Idp, Iag, Ibg Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze, w ramach współpracy z EDU-ARTIC, wzięli udział w webinarium „Spotkanie z królem Arktyki – niedźwiedziem polarnym”.

Rewelacyjna prelegentka pani Dagmara Bożek w niezwykle dynamiczny sposób, z fascynacją badacza przedstawiła relacje ze swoich spotkań z niedźwiedziem polarnym. Przekazała młodzieży mnóstwo ciekawostek. Uczestnicy mogli zadawać dodatkowe pytania.

EDU – ARTIC to projekt europejski, którego koordynatorem i pomysłodawcą jest Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Adresowany jest do uczniów w wieku 13-20 lat oraz ich nauczycieli. Jego celem jest stworzenie i wdrożenie innowacyjnego sposobu nauczania przedmiotów przyrodniczych w Europie. Program wykorzystuje bazy polarne w Arktyce i prowadzone w nich badania naukowe i obserwacje. Uczniowie mają okazję poznać pracę naukowców i specyfikę obszarów polarnych dzięki udziałowi w transmisjach z Arktyki, a nawet wyjazdom na polarne wyprawy.

W tym tygodniu uczniowie z naszej szkoły wezmą udział w kolejnych równie interesujących webinariach EDU – ARTIC.