e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31

  

 jp2

18 maja 2020 roku wspominać będziemy Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II i świętować setną rocznicę Jego urodzin.
W trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, bądźmy razem na urodzinowej Mszy św. i za pośrednictwem mediów telewizyjnych czy internetowych, przeżyjmy wspólnie ten dzień, dziękując Bogu za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Okażmy też naszą wdzięczność Papieżowi z Polski za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego; za Jego słowa, które i dziś są ważnym drogowskazem, nie tylko dla wierzących ale i poszukujących, wszystkich ludzi dobrej woli, ponad istniejącymi podziałami.
Uczcijmy więc ten okrągły jubileusz Wielkiego Papieża – Eucharystią, która była dla Niego zawsze najważniejszym świętym wydarzeniem każdego dnia i o której mówił do młodzieży : „Eucharystia jest największym skarbem, bo jest znakiem obecności ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana. Przyjmijcie Eucharystię i uczyńcie ją największym skarbem swojego życia”. (ŚDM Rzym, 2000). Teraz przyszedł czas, aby podjąć i wypełnić to wezwanie...

Z okazji setnych urodzin K. Wojtyły, w poniedziałek 18 maja o godzinie 17.00 z inicjatywy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, cała Polska zaśpiewa „Barkę”. Zachęcam Was do wspólnego śpiewu. Niech ta pieśń połączy nas wszystkich i będzie wyrazem naszej pamięci oraz miłości do św. Jana Pawła II.

Jan Paweł II wciąż jest obecny w życiu dzisiejszego Kościoła, inspirując swoim nauczaniem i swoją świętością miliony wierzących na całym świecie.
Ojciec Święty był człowiekiem nadziei, opartej na wierze w Jezusa i tę nadzieję budził w ludzkich sercach, wskazując dorosłym a zwłaszcza młodym ścieżki do lepszego życia z Bogiem. Pokazał nam swoim życiem, jak nieść pociechę chorym, bezdomnym, ubogim, więźniom, i jak zaufać Chrystusowi.
To z miłości do Jezusa, nasz Święty wytrwale i niestrudzenie służył Kościołowi i światu, głosząc Ewangelię i umacniając ludzi w wierze. Nadal do nas mówi i nas uczy : „Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei”. Ten apel św. Jan Paweł II, skierował do każdego z nas podczas ostatniej pielgrzymki do Polski 17 sierpnia 2002 r.

Niech 100. rocznica urodzin ukochanego św. Jana Pawła II, będzie dla nas czasem refleksji nad tym, jak my realizujemy i rozwijamy dziedzictwo naszego Patrona.

- „Całkowicie oddany Maryi i przyodziany Jej szkaplerzem, módl się za nami
- Gorliwy miłośniku Eucharystii, módl się za nami
- Papieżu Bożego Miłosierdzia, módl się za nam
- Przyjacielu i Wychowawco młodzieży, módl się za nami
- Dobry Samarytaninie dla cierpiących, módl się za nami
- Zakochany w Krzyżu Chrystusa, módl się za nami”(fragment Litanii do św. Jana Pawła II).

Święty Janie Pawle II, wspieraj nas z wysoka i oręduj za nami we wszystkich naszych sprawach. Amen.