e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
31

  

11 maja 2020r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. Organizatorkami konkursu były germanistki: Justyna Kądziela, Ewa Trochim i Anna Sykuła. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat kultury oraz atrakcji turystycznych Niemiec i innych krajów niemieckiego obszaru językowego, poszerzanie umiejętności językowych uczniów, wykazywanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów.

Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o wybranym mieście niemieckojęzycznym i jego najciekawszych zabytkach. Prezentację należało wykonać indywidualnie w programie PowerPoint. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze oraz z Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie chęci udziału w konkursie do poszczególnych nauczycieli języka niemieckiego przez e-dziennik oraz wykonanie prezentacji multimedialnej w terminie do 04.05.2020 r.

Ostatecznie w konkursie udział wzięło ogółem 16 uczniów: 13 osób z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze oraz 3 osoby z Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Po zapoznaniu się komisji ze wszystkimi przygotowanymi prezentacjami przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Komisja konkursowa brała pod uwagę kreatywność, różnorodność, oryginalność, stopień trudności wykonanych prezentacji oraz poprawność językową. Po zapoznaniu się
ze wszystkimi pracami komisja miała „twardy orzech do zgryzienia”, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością. Ostatecznie wybór padł na prezentację przedstawiającą zabytki miasta Berno. Ze względu na ujęcie tematu, przemyślaną formę, ciekawe informacje i zdjęcia I miejsce przypadło uczennicy z LO Wiktorii Woźniak z klasy 1ap. II miejsce przyznano uczennicy  z klasy 1ap Wiktorii Czarkowskiej, która wykonała prezentację dotyczącą miasta Frankfurt i jego atrakcji turystycznych. III miejsce ex aequo otrzymały również uczennice tej samej klasy Alicja Pall i Julia Lesiak za prezentacje przedstawiające miasta Hallstatt i Heidelberg. IV miejsce zajęła uczennica z technikum żywieniowego Anna Górzyńska za prezentację o Austrii. Natomiast wyróżnienie powędrowało do uczennicy z LO Alicji Chrapowicz z klasy 1bp, która w ciekawy sposób przedstawiła informacje o Wiedniu.

Niestety, ze względu na specyficzne warunki w związku z pandemią koronawirusa nie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Uczestnicy otrzymali dyplomy w wersji elektronicznej, a nagrodą dla uczestników były oceny. Najlepsze prezentacje zostały nagrodzone jednostkową oceną celującą. Komisja przesłała wszystkim uczestnikom dyplomy i podziękowania za zainteresowanie konkursem, podkreślając różnorodność tematyki prac oraz kreatywność uczniów.

Miłym akcentem kończącym to wydarzenie były pamiątkowe zdjęcia uczestników z dyplomami, które uczniowie sami wykonali w domu.

n1 n2

n3   n4

n5   n6

n7   n8