e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

  

11 października już po raz 20. obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski, po to, aby upamiętnić osobę i życie świętego Papieża z Polski oraz okazać Mu wdzięczność za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego; za Jego słowa, które i dziś są ważnym drogowskazem, nie tylko dla wierzących, ale i poszukujących, wszystkich ludzi dobrej woli, ponad istniejącymi podziałami.           

„Totus Tuus” - „Cały Twój” jest syntezą maryjnej drogi św. Jana Pawła II. W zawołaniu „Totus Tuus”  Ojciec Święty odnalazł podstawową zasadę swego życia - „Cały jestem Twój i wszystko co moje, Twoje jest”. Tym samym wyznaczył nam duchową drogę, którą powinniśmy podążać: przez Maryję do Chrystusa, aby uzyskać pokój serca i na co dzień żyć miłością, która wyraża się w trosce o słabszych i potrzebujących pomocy.

W ramach Dnia Papieskiego zbierane były środki na fundusz stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. W organizację i przeprowadzenie kwesty włączyła się Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze. Akcja odbyła się w dniach od 29.09.2020 r. do 09.10.2020 r., na terenie szkoły. Wzięło w niej udział 22 wolontariuszy z klas III Liceum Ogólnokształcącego.

Serdeczne podziękowania należą się Wszystkim, którzy okazali hojność i wrażliwość serca. Zapewne św. Jan Paweł II widzi nas i nam błogosławi z wysoka!

zbiorka