UCZNIOWIE  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W PRZYSUSZE OTRZYMALI STYPENDIUM STROSTY

Dnia 8 marca 2022r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Starosty Przysuskiego dla młodzieży wyróżniającej się w nauce. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wicestarosta przysuski – Pan Marek Kilianek oraz kierownik Wydziału Edukacji – Pani Luiza Kozłowska. W roku szkolnym 2021/2022 stypendium otrzymało łącznie 19 uczniów uczęszczających do liceum ogólnokształcącego, 1 uczennica technikum informatycznego, a także 1 uczeń technikum otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe.

Wśród osób uczęszczających do liceum ogólnokształcącego najwyższą średnią ocen (5,25) otrzymały ex aequo uczennice klasy 3bg Patrycja Kwapisz i Anna Wierzbicka. Stypendium otrzymały także Ilona Czyżykowska, kl. 1a (5,13) i Aleksandra Seta, kl. 3ag (5,11). Z kolei Klaudia Chmielnicka, kl. 3bp, Emil Cieślikowski, kl. 3dp i Wiktoria Woźniak, kl. 3ap uzyskali średnią ocen 5,08. Weronika Balcerak, kl. 3dg, Jakub Polak, kl. 3dp i Aleksandra Grabarczyk, kl. 1b uzyskali średnią 5,00. Stypendium otrzymali również Sylwia Biernat, kl. 2b (4,93), Igor Cieślikowski, kl. 3dp (4,92), Weronika Jackowska i Aleksandra Nocoń z kl. 3ag (4,89), Bartłomiej Borycki, kl. 3dg (4,88), Maja Grzywaczewska, kl. 2a i Gabriela Mikulska, kl. 3cp (4,86), a także Magdalena Chylak, kl. 1a i Dominika Zuchalska, kl. 1b (4,80).

Dwoje stypendystów reprezentujących technikum informatyczne to Ewelina Gryz z kl. 4t, która uzyskała średnią ocen 4,82, a także Antoni Włodarczyk z kl. 1t, odnoszący znaczące sukcesy sportowe w zapasach.

Warto nadmienić, że wśród uczniów naszej szkoły są również stypendyści Prezesa Rady Ministrów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali najwyższą średnią ocen. Wyróżnieni uczniowie to Anna Wierzbicka z kl. 3bg (średnia ocen 5,56) uczęszczająca do liceum ogólnokształcącego po gimnazjum, Jakub Polak z kl. 3dp (5,29) realizujący program dla uczniów po szkole podstawowej oraz Ewelina Gryz z kl. 4t (4,93) – uczennica technikum informatycznego po gimnazjum.

Tegoroczne spotkanie ze stypendystami różniło się nieco od tradycyjnej formuły z uwagi na wciąż panującą pandemię. Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i niestety nie uczestniczyli w niej rodzice wyróżnionych uczniów. Niemniej jednak, otrzymali oni listy gratulacyjne z rąk dyrektor szkoły – Pani Zofii Szymańskiej.

Czas, w którym uczniowie odbierali stypendia za swoją wytężoną pracę, zbiega się z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie, która dzielnie stawia czoła rosyjskiemu najeźdźcy. Przygotowana przez młodzież oprawa muzyczna niosła przesłanie nadziei, że ta krwawa i bezsensowna wojna wkrótce się skończy.

Społeczność szkolna, grono pedagogiczne oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze jeszcze raz gratulują wszystkim stypendystom, zachęcając tym samym pozostałych uczniów do wytrwałego dążenia do swoich celów.

Tomasz Zychla