Dnia 11 marca 2022 r. odbył się VII Szkolny Zespołowy Konkurs Matematyczny dla uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze. Został on zorganizowany w ramach obchodów Dnia Liczby Pi. Do konkursu zgłosiło się 20 drużyn. Każdy zespół dostał zestaw składający się z 15 zadań – zagadek matematycznych punktowanych po 1 punkcie za każde poprawnie rozwiązane zadanie.

Najlepszą klasą, w której matematyka realizowana jest na poziomie rozszerzonym, okazała się klasa 3dp. Reprezentowała ją drużyna w składzie: Emil Cieślikowski, Igor Cieślikowski i Jakub Polak.

Natomiast w kategorii klas, w których matematyka jest nauczana na poziomie podstawowym, pierwsze miejsce zajęły dwie drużyny – reprezentujące klasy: 1c i 2d. Reprezentantami klasy 1c byli: Tomasz Borowiecki, Aleksandra Macierzyńska i Marlena Włodarczyk. Natomiast klasę 2d reprezentował zespół w składzie: Weronika Charzewska, Milena Piekarek i Julia Sobczak.

Osoby wymienione powyżej otrzymały ocenę celującą jako ocenę cząstkową z matematyki oraz certyfikat dla swojej klasy, zwalniający z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych sprawdzianów w trzech wybranych przez siebie terminach.

Reprezentacje klas: 1ap (Anna Kaleta, Filip Molik, Zuzanna Patyna), 1b (Aleksandra Grabarczyk, Aleksandra Sokół, Dominika Zuchalska), 2a (Maja Grzywaczewska, Julia Matuszczak, Jagoda Próchnicka), 2c (Adam Gawlik, Mateusz Pawelec, Roksana Walasik), 3bg (Jan Ciesielski, Michał Cieślik, Jan Sionek) uzyskały drugie miejsce, zatem otrzymały ocenę bardzo dobrą – jako ocenę cząstkową z matematyki oraz certyfikat dla swojej klasy, zwalniający z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych sprawdzianów w dwóch wybranych przez siebie terminach.

Natomiast dnia 17 marca 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Celem tego konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

Do napisania testu przystąpiło łącznie 21 uczniów z klas drugiej i trzeciej. Zestawy konkursowe zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności. Po zakończeniu konkursu karty z odpowiedziami zostały wysłane do organizatorów. Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2022 otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.

Wyniki konkursu poznamy za pięć tygodni. Trzymamy kciuki za uczestników!

Martyna Siciarz-Drabik

2Pi 2022