Czas wakacji dobiegł końca i 1 września brać uczniowska wróciła w szkolne mury. Radość ze spotkania rówieśników po dwóch miesiącach wypoczynku jest ogromna. Uśmiechy na twarzach młodzieży to znak, że szkoła to miejsce, za którym zdążyli się stęsknić.

Nowy rok szkolny rozpoczyna sześć klas pierwszych, wśród nich kl. 1a – biologiczno-chemiczna, w której będą również realizowane programy rozszerzone z matematyki i języka angielskiego, 1b – matematyczno-geograficzna, 1c- językowa, 1d – humanistyczno-europejska, 1e – matematyczno-fizyczna i 1t – technikum informatyczne.

Wychowawstwo w poszczególnych klasach obejmą:  kl. 1a – p. Ewa Trochim, kl. 1b – p. Renata Witaszek-Gocel, kl. 1c – p. Wioletta Pomykała, kl. 1d – p. Katarzyna Bednarczyk, kl. 1e – p. Iwona Żmijewska, kl. 1t – p. Piotr Gołębiowski. Naukę w pierwszych klasach rozpocznie w sumie 157 nowych licealistów, a także 34 nowych uczniów technikum informatycznego. Warto także nadmienić, że w roku szkolnym 2022/2023 naukę pobierać będzie 21 oddziałów – 16 w liceum ogólnokształcącym i 5 w technikum informatycznym.

Nowy rok szkolny to także czas zmian na stanowiskach kierowniczych w naszej placówce. Po wielu latach pracy w oświacie na zasłużoną emeryturę przeszły: Pani dyrektor Zofia Szymańska i Pani wicedyrektor Elżbieta Karkoszka. Od 1 września 2022r. funkcję dyrektora szkoły obejmie Pani Dorota Skalińska. Grono pedagogiczne wzbogaciło się również o nowych nauczycieli – p. Aneta Pielas-Kucharczyk będzie uczyć j. polskiego, p. Anna Walczak to nowa matematyczka, p. Anna Kozłowska będzie uczyć plastyki,  zaś p. Magdalena Wozińska-Jedynak obejmie stanowisko pedagoga specjalnego.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością wicestarosta przysuski – Pan Marek Kilijanek oraz Pani Kierownik Wydziału Edukacji –Luiza Kozłowska.  W imieniu starosty przysuskiego Pan Wicestarosta powitał nową Panią dyrektor Dorotę Skalińską, a także zwrócił się do młodzieży zachęcając do wytężonej pracy.

Nowy rok szkolny to nowe otwarcie. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wytrwałości w realizacji założonych celów, a także sukcesu edukacyjnego. Przede wszystkim jednak, niech to będzie rok, który przyniesie satysfakcję i dużo pozytywnych emocji.