Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze

proponuje naukę w roku szkolnym 2019/2020  w następujących typach szkół:

(3 - letnie)

• klasa biologiczno – chemiczna

klasa przygotowuje do studiów na kierunkach: medycyna, weterynaria, farmacja, położnictwo, pielęgniarstwo, analiza medyczna, stomatologia, rehabilitacja, ratownictwo medyczne, biologia, chemia, fizjoterapia, biofizyka, technologia żywienia, dietetyka, fizjoterapia, biotechnologia, zootechnika itp.

rozszerzony program nauczania biologii, chemii, matematyki/języka angielskiego

• klasa matematyczno – fizyczna

klasa przygotowuje do studiów na kierunkach: matematyka, fizyka, akustyka, budownictwo, budowa maszyn, inżynieria produkcji, mechatronika, architektura, inżynieria materiałowa, inżynieria bezpieczeństwa, fizyka medyczna, oceanotechnika, lotnictwo i kosmonautyka, zarzadzanie jakością, inżynieria środowiska  itp.

rozszerzony program nauczania: matematyki, języka angielskiego, fizyki/chemii

• klasa matematyczno-geograficzno-informatyczna

klasa przygotowuje do studiów na kierunkach: ekonomia, matematyka, informatyka automatyka i robotyka, architektura, budowa maszyn, bioinformatyka, mechatronika, logistyka  itp.

rozszerzony program nauczania matematyki, geografii, informatyki/ języka angielskiego

• klasa językowa

klasa przygotowuje do studiów na kierunkach: filologia angielska, inne filologie  językoznawstwo, lingwistyka stosowana, psychologia, itp.

rozszerzony program nauczania: języka angielskiego, drugiego języka obcego, biologii

• klasa humanistyczna

klasa przygotowuje do studiów na kierunkach: filologia polska, historia, prawo, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, bibliotekoznawstwo, politologia, pedagogika, socjologia, resocjalizacja, kulturoznawstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, historia sztuki itp.

rozszerzony program nauczania języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie / historia sztuki

• klasa europejska

klasa przygotowuje do studiów na kierunkach: europeistyka, wiedza o społeczeństwie, politologia, stosunki międzynarodowe, geografia, turystyka i rekreacja, geologia itp.

rozszerzony program nauczania geografii, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie

Technikum Informatyczne

(4 – letnie)

ZAWÓD: TECHNIK INFORMATYK

Rozszerzony program nauczania matematyki i informatyki.

W trakcie nauki uczniowie przystępują do kolejnych części egzaminu zawodowego, które obejmują kwalifikacje:

• Kwalifikacja EE.08

Administrowanie i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

• Kwalifikacja EE.09

Nasza szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla kwalifikacji   EE.08 i EE.09 oraz  posiada status akademii lokalnej Cisco w ramach programu Cisco Networking Academy. Absolwenci kursu uzyskują certyfikat umiejętności komputerowych IT Essentials 5.0.

Po ukończeniu szkoły uczeń będzie potrafił:

• diagnozować oprogramowanie i sprzęt komputerowy,
  • administrować sieciami komputerowymi,
  • projektować strony internetowe,
  • tworzyć aplikacje internetowe,
  • projektować i tworzyć sieci komputerowe,
  • projektować bazy danych,
  • instalować oprogramowanie,
  • korzystać z literatury technicznej
  • dobierać sprzęt do konkretnych sytuacji,
  • podejmować i rozliczać działalność gospodarczą

Po ukończeniu szkoły technik informatyk może pracować jako:

• administrator sieci,
  • grafik komputerowy,
  • informatyk wsparcia użytkowników,
  • konsultant/wdrożeniowiec IT,
  • pozycjoner stron internetowych,
  • konsultant help desk,
  • serwisant sprzętu komputerowego,
  • tester oprogramowania komputerowego,
  • webmaster,
  • programista.

Absolwent technikum w zawodzie technik informatyk może w dalszym ciągu kontynuować naukę na wyższych studiach informatycznych.

(4 - letnie)

• klasa biologiczno – chemiczna

rozszerzony program nauczania biologii, chemii, matematyki

• klasa matematyczno – fizyczna

rozszerzony program nauczania: matematyki, języka angielskiego, fizyki

• klasa matematyczno-geograficzno-informatyczna

rozszerzony program nauczania matematyki, geografii, informatyki

• klasa językowa

rozszerzony program nauczania: języka angielskiego, języka niemieckiego

• klasa humanistyczna

• klasa europejska

Technikum Informatyczne

(5 – letnie)

ZAWÓD: TECHNIK INFORMATYK

Rozszerzony program nauczania matematyki i informatyki.

• Kwalifikacja INF. 02

Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

• Kwalifikacja INF. 03

Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Szkoła posiada status akademii lokalnej Cisco w ramach programu Cisco Networking Academy. Absolwenci kursu uzyskują certyfikat umiejętności komputerowych IT Essentials 5.0.

Po ukończeniu szkoły uczeń będzie potrafił:

• diagnozować oprogramowanie i sprzęt komputerowy,
  • administrować sieciami komputerowymi,
  • projektować strony internetowe,
  • tworzyć aplikacje internetowe,
  • projektować i tworzyć sieci komputerowe,
  • projektować bazy danych,
  • instalować oprogramowanie,
  • korzystać z literatury technicznej
  • dobierać sprzęt do konkretnych sytuacji,
  • podejmować i rozliczać działalność gospodarczą

Po ukończeniu szkoły technik informatyk może pracować jako: