W Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów naukowych i sportowych. Fundatorem wydarzenia jest Starosta Powiatu Przysuskiego Pan Marian Niemirski, a nagrody wręczane są uczniom za wybitne osiągnięcia.

Tegoroczna gala rozdania nagród odbyła się 15 listopada 2022r. podczas akademii szkolnej w ZS nr 1 w Przysusze. Miała ona na celu uhonorowanie znakomitych osiągnięć szkolnej młodzieży. W uroczystości wzięli udział laureaci Stypendium Starosty Przysuskiego wraz z rodzicami, zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Przysuskiego Pan Marek Kilianek i Kierownik Wydziału Edukacji Pani Luiza Kozłowska, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1. im. Jana Pawła II oraz przedstawiciele młodzieży i grona pedagogicznego.

Starosta Powiatu Przysuskiego Pan Marian Niemirski cyklicznie nagradza stypendiami najlepszych uczniów z Zespołu Szkół nr 1. W tym roku w jego imieniu Wicestarosta Pan Marek Kilianek oraz Kierownik Wydziału Edukacji Pani Luiza Kozłowska wręczyli nagrody uczniom szkoły wraz z życzeniami dalszych sukcesów naukowych. Pan Wicestarosta podkreślił znaczenie osiągnięć szkolnych uczniów dla lokalnej społeczności w przyszłości. Podziękował rodzicom i nauczycielom za wkład w nauczanie i wychowanie młodzieży oraz pogratulował znakomitych wyników. Dyrektor szkoły Pani Dorota Skalińska złożyła serdeczne podziękowania Staroście Powiatu Przysuskiego Panu Marianowi Niemirskiemu za program stypendialny dla utalentowanej młodzieży. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim stypendystom wybitnych osiągnięć i życzyła wielu sukcesów w przyszłości. Przekazując rodzicom zdolnych uczniów wyrazy uznania i szacunku za trud włożony w rozwój młodego pokolenia, Pani Dyrektor wraz z Panem Wicestarostą i Panią Kierownik Wydziału Edukacji wręczyli im listy gratulacyjne.

Przedstawiciele laureatów Stypendium Starosty Przysuskiego: Sylwia Biernat i Bartosz Polak złożyli kwiaty na ręce Wicestarosty Pana Marka Kilianka oraz Kierownik Wydziału Edukacji Pani Luizy Kozłowskiej w geście podziękowania za wsparcie finansowe. Uczniowie okazali wdzięczność za zainteresowanie procesem ich nauczania oraz motywację do dalszej pracy.

Warto przypomnieć, że wybór laureatów programu poddany jest kilku kryteriom. Uczniowie są zobligowani osiągnąć średnią ocen przynajmniej 4,80 w poprzedzającym semestrze oraz muszą wyróżniać się wzorowym bądź bardzo dobrym zachowaniem, natomiast stypendia sportowe przyznawane są młodzieży za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu.

Do bieżącej edycji programu stypendialnego zakwalifikowało się 28 uczniów Zespołu Szkół nr 1: Sylwia Biernat (3b) – 5,50, Alicja Niezabitowska (3b) – 5,50, Emil Cieślikowski (4dp) – 5,23, Wiktoria Woźniak (4ap) – 5,15, Magdalena Chylak (2a) – 5,13, Ilona Czyżykowska (2a) – 5,13, Jakub Polak (4dp) – 5,08, Klaudia Chrobak (4ap) – 5,00, Igor Cieślikowski (4dp) – 5,00, Aleksandra Grabarczyk (2b) – 5,00,  Dominika Zuchalska (2b) – 5,00, Maja Grzywaczewska (3a) – 4,93, Gabriela Mikulska (4cp) – 4,93, Julia Pałczyńska (2a) – 4,93, Bartosz Polak  (3b) – 4,93, Patrycja Karbownik (4ap) – 4,92, Aleksandra Sokół (2b) – 4,87, Adrianna Jaszczura (3b) – 4,86, Julia Matuszczak (3a) – 4,86, Jagoda Próchnicka (3a) – 4,86, Klaudia Abramczyk (4ap) – 4,85, Klaudia Chmielnicka (4bp) – 4,85, Karolina Janiak (4cp) – 4,85, Julia Lesiak (4ap) – 4,85, Kinga Piecyk (4dp) – 4,85, Karolina Kucharczyk (2a) – 4,80, Emilia Nizińska (2a) – 4,80. Antoni Włodarczyk (2t) otrzymał stypendium sportowe.

Za oprawę muzyczną na uroczystości odpowiadali uczniowie: Aniela Kaźmierczyk, Celina Kaźmierczyk, Roksana Walasik, Olga Woźniak i Marcin Włodarczyk.

Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wybitnych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach kariery naukowej.

Anna Kopijek

Przejście do Galerii