e dziennik


kamera3


matura2023


Jesteśmy obecni

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023.

Technikum 2023

Liceum 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


ckedeklaracja
Instaling

Ta szkola

 Październik był okazją do uczczenia „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych”. W tym roku jego hasłem przewodnim jest: „Biblioteka - tu kwitnie wyobraźnia”. To właśnie w bibliotekach szkolnych uczniowie odkrywają skarby literatury, zgłębiają historię kraju i poznają postaci, które kształtowały naszą kulturę i tożsamość. Upamiętnienie „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” pozwala podkreślić rolę tego miejsca w edukacji i rozwoju młodego człowieka, a akademia szkolna z tej okazji przypomina znaczenie kultury czytelniczej w procesie kształtowania wyobraźni młodych pokoleń.

12 października 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze wzięli udział w corocznej edycji Narodowego Czytania. Ta inicjatywa pod patronatem Pary Prezydenckiej ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz podkreślenie znaczenia literatury narodowej jako drogi do mądrości i zrozumienia dziedzictwa kulturowego. W tym roku młodzież podczas uroczystości szkolnej wspólnie czytała fragmenty powieści „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. To tam, w pięknych plenerach, ożywa pisarska magia Elizy Orzeszkowej. Polska powieściopisarka przenosi nas w czasie do epoki pozytywizmu, tworząc most łączący przeszłość z teraźniejszością i pozostawiający niezatarte ślady w naszej kulturze. Doskonałym tego przykładem są przeczytane przez uczniów ZS nr 1 fragmenty przedstawiające okoliczności poznania się Jana i Cecylii. Ta legenda w pełni oddaje ducha epoki pozytywizmu, koncentrując się na miłości, poświęceniu i pracy.

Udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w namacalny sposób pokazał uczniom, że literatura ma moc przenoszenia w czasie i przestrzeni, a biblioteki szkolne są naszymi przewodnikami w tej niesamowitej podróży.

W akademii z okazji „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych” udział wzięli uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki:

- prowadzące: Julia Sobczak i Kinga Ślusarczyk;

- narratorzy: Ilona Czyżykowska, Jakub Jasiński, Natalia Kędzierska i Karolina Kucharczyk;

- Marta Korczyńska: Magdalena Chylak;

- Justyna Orzelska: Julia Abramczyk;

- Matka Jana: Roksana Walasik;

- Jan Bohatyrowicz: Oliwier Pietras;

- Anzelm Bohatyrowicz: Albert Borówka;

- Witold Korczyński: Marcin Wrzesień.

Za scenografię i oprawę techniczną odpowiadali: Zofia Kowalska, Julia Telus, Miłosz Wijatkowski, Antoni Włodarczyk i Dawid Ziemnicki.

Opiekunami grupy były: Pani Aniela Gocel-Henschel i Pani Ewa Bochyńska przy współpracy z Panią Anną Kopijek i Panią Iwoną Żmijewską.

Galeria

Wstecz