e dziennik


kamera3


matura2023


Jesteśmy obecni

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023.

Technikum 2023

Liceum 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


ckedeklaracja
Instaling

Ta szkola

 Dzień Języków Obcych to idealna okazja do promocji różnorodności językowej i kulturowej. 26 października 2023 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze odbyła się wyjątkowa uroczystość, której organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Koordynatorkami projektu były Pani Renata Witaszek-Gocel, Pani Wioletta Pomykała i Pani Anna Kopijek. Wchodząc tego dnia na salę gimnastyczną, mogliśmy się udać w podróż po krajach, w których na co dzień używa się języków obcych uczonych w Zespole Szkół nr 1.

Degustacja potraw była jednym z głównych punktów programu. Stoły uginające się od przysmaków z Francji, Niemiec, Austrii oraz Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych kusiły uczestników różnorodnością smaków. Od klasycznych dań kuchni niemieckiej i angielskiej po wykwintne potrawy francuskie - uczniowie przygotowali prawdziwe kulinarne dzieła sztuki.

Sala gimnastyczna była pięknie udekorowana plakatami przedstawiającymi zabytki i miejsca warte zobaczenia w krajach angielsko-, niemiecko- i francuskojęzycznych. Nie zabrakło również plakatów z ulubionymi zespołami muzycznymi i znanymi osobistościami. To była doskonała okazja do poznania kultury i sztuki tych krajów.

Wszystkie smakołyki przygotowane przez uczniów można było nabyć za dobrowolną opłatą. Symboliczna złotówka za degustację jedzenia przekazana została na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt. To piękny gest ze strony społeczności ZS nr 1, pokazujący, że miłość do różnych kultur idzie w parze z troską o zwierzęta.

Muzyka również odgrywała ważną rolę podczas tego wyjątkowego dnia. Na korytarzach i w sali gimnastycznej można było usłyszeć utwory w językach: angielskim, niemieckim i francuskim. To było prawdziwe zanurzenie w kulturę muzyczną obcych krajów.

Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół nr 1 był nie tylko okazją do nauki i eksploracji nowych języków, ale także do doświadczenia różnorodności kulturowej i wspólnego celebrowania tego, co nasze światy językowe mają do zaoferowania. To wydarzenie pokazało, jak ważne jest otwarcie się na inne kultury i języki, które wzbogacają nasze życie.

Galeria

Wstecz