Studniówka to wydarzenie ogromnej wagi dla społeczności szkół średnich. Nie inaczej jest w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze i by tradycji stało się zadość dnia 2 lutego 2024r. galowo ubrani młodzi ludzie stawili się tłumnie w Zajeździe Lwowskim w Klwowie. Okolicznościowe przemowy wygłosili przedstawiciele uczniów Zofia Kowalska i Oliwier Pietras, a także wicestarosta Powiatu Przysuskiego – Pan Marek Kilianek. Uroczysty polonez stanowił preludium do wspaniałej zabawy, zaś słowa wypowiedziane przez Panią dyrektor Dorotę Skalińską oraz Pana wicedyrektora Sławomira Wiktorowicza, którzy oficjalnie uznali Studniówkę 2024 za otwartą, wygłaszając znane wszem i wobec hasło, iż „poloneza czas zacząć”, rozpoczęły bal na dobre.

Przy akompaniamencie muzyki młodzież mogła choć przez moment zapomnieć o trudach egzaminów, do których będą musieli przystąpić za przysłowiowe „sto dni”. Radość, taniec i szampańska zabawa, przerywana od czasu do czasu pysznym ciepłym poczęstunkiem, trwały do samego rana. Oczywistym jest, że bal nie zostałby zorganizowany bez wsparcia rodziców zaangażowanych w pracę w Radzie Rodziców, za co młodzież szkolna, grono pedagogiczne oraz dyrekcja jeszcze raz serdecznie dziękują.

Tomasz Zychla