e dziennik


kamera3


matura2023


Jesteśmy obecni

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024.
W rankingu za rok 2023 Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ a Liceum BRĄZOWĄ TARCZĘ.

Liceum 2024

Technikum 2023

Liceum 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

fbckedeklaracja
Instaling

Ta szkola

Przed naszą Szkołą kolejne wyzwanie i szansa dla uczniów na zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego! Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze realizuje projekt pn. „Uczniowie ZS nr 1 w Przysusze na międzynarodowej drodze rozwoju zawodowego” (nr projektu: 2023-1-PL01-KA122-VET-000118264) dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+, ale dofinansowany z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Projekt jest realizowany w okresie od 01.12.2023 do 30.11.2024. Dofinansowanie projektu wynosi 398 570,80 PLN.

Projekt realizowany przez Szkołę ma na celu: rozwinięcie kompetencji zawodowych, kulturowych, językowych, społecznych, umiejętności praktycznych oraz wzmocnienie motywacji do nauki i kształcenia się 27 uczniów ZS nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze. Celem przedsięwzięcia jest również uczynienie z placówki miejsca międzynarodowego rozwoju dla uczniów z mniejszymi szansami, podniesienie i umocnienie pozycji Szkoły poprzez wdrożenie nowych rozwiązań edukacyjnych i kontynuację wdrażania zagranicznych staży zawodowych dla kierunku technik informatyk. Projekt pozwoli nawiązać współpracę z międzynarodowym partnerem Sigiannis S. Oksana Wioska OE. White Blue Tour Service i przyczyni się do wzrostu znaczenia Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze w wymiarze europejskim.

W ramach przedsięwzięcia zostanie zrealizowana jedna mobilność do miejscowości Tolo w Grecji, w której weźmie udział 27 uczniów kształcących się w kierunku technik informatyk. Uczniom będzie towarzyszyć dwóch opiekunów ze Szkoły. Mobilność została zaplanowana na wrzesień/październik 2024 r. i potrwa 26 dni + 2 dni podróż (cztery tygodnie). Organizacja partnerska zajmie się zapewnieniem miejsc stażowych, mentoringiem, zapewni wsparcie kulturowe oraz językowe podczas mobilności. Przed wyjazdem Szkoła obejmie uczestników wsparciem pedagogicznym, językowym oraz kulturowym, zapewni ubezpieczenie, kieszonkowe. Każdy z uczniów biorący udział w mobilności otrzyma dokumenty Europass Mobilność potwierdzające zdobyte umiejętności i doświadczenie zawodowe w wymiarze międzynarodowym. Udział w mobilności jest bezpłatny, uczestnicy będą mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, transport lokalny, przelot do i z Grecji.

Informacje na temat rekrutacji oraz wszelkie materiały traktujące o projekcie będą sukcesywnie zamieszczane na stronie Szkoły oraz przekazywane uczniom. Projekt jest finansowany ze środków EFS+ w podziale: 82,52% środki europejskie 17,48 środki krajowe.

Wstecz