e dziennik


kamera3


matura2023


Jesteśmy obecni

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024.
W rankingu za rok 2023 Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ a Liceum BRĄZOWĄ TARCZĘ.

Liceum 2024

Technikum 2023

Liceum 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

fbckedeklaracja
Instaling

Ta szkola

W  dniach 8-10 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Austrii  (Wiedeń) i Czech (Morawski Kras).

Zwiedzanie  Wiednia rozpoczęło się od podziwiania rozległego kompleksu pałacowo-ogrodowego, niegdyś letniej rezydencji królewskiej Habsburgów, w tym między innymi urokliwego ogrodu różanego, palmiarni i licznych labiryntów.  Następnie uczestnicy wycieczki mieli szansę na wejście do ,,najbardziej polskiego miejsca w całej Austrii”, czyli kościoła Świętego Józefa na wzgórzu Kahlenberg, otoczonego malowniczym Lasem Wiedeńskim.

Drugiego dnia, wraz z Panią przewodnik,   uczniowie rozpoczęli zwiedzanie miasta od przejazdu tzw. ,,Ringiem”, który obejmuje największe wiedeńskie zabytki i atrakcje. W trakcie tego objazdu można było zobaczyć budynek parlamentu, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Przyrody oraz pomnik Marii Teresy. Spacerując ulicami Starego Miasta, uczniowie mogli zobaczyć kolejne cenne zabytki, tj. późnogotycką Katedrę Świętego Szczepana, budynek Opery czy czwartą pod względem wartości ulicę w Europie- Kartnerstrasse. Drugi dzień zwiedzania zwieńczyły dwa znaczące dla miasta budynki: Belweder, czyli zimowa rezydencja Habsburgów oraz dom słynnego artysty i architekta- Hundertwassera.

Atrakcją trzeciego dnia była podziemna wędrówka po jaskiniach Morawskiego Krasu, w Czechach. Tam uczniowie mogli podziwiać zapierające dech w piersiach podziemne pomniki przyrody- stalaktyty, stalagmity i stalagnaty oraz najgłębszą przepaść w Europie Środkowej- Przepaść Macocha o 138m głębokości. Punktem kulminacyjnym było przepłynięcie łódką po podziemnych korytarzach rzeki Punkvy.

Wszystkich  uczestników wycieczki zachwyciły wspaniałe zabytki Wiednia i niesamowite dzieła natury w Morawskim Krasie. Wyjazd był czasem wykorzystanym na integrację uczniów i  dostarczył wszystkim dużo nowych, niezapomnianych wrażeń.

Wstecz