e dziennik


kamera3


matura2023


Jesteśmy obecni

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024.
W rankingu za rok 2023 Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymało SREBRNĄ TARCZĘ a Liceum BRĄZOWĄ TARCZĘ.

Liceum 2024

Technikum 2023

Liceum 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

fbckedeklaracja
Instaling

Ta szkola

Zaproszenie do odkrywania edukacyjnych możliwości

30 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze miała miejsce niezwykła inicjatywa - Dzień Otwartych Drzwi. To wyjątkowa okazja dla wszystkich zainteresowanych, aby zgłębić tajniki świata naszej szkoły, odkryć jej bogactwo i wyjątkowość oraz zastanowić się nad swoją edukacyjną przyszłością.

Tego dnia uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w galowych strojach pełnili rolę przewodników, oprowadzając po szkole młodszych kolegów i koleżanki ze szkół podstawowych oraz prezentując im jej najciekawsze zakątki. Uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w atmosferze nauki i odkrywać, co Zespół Szkół nr 1 ma do zaoferowania.

Jednym z głównych punktów programu były prezentacje klas z rozszerzonymi przedmiotami. Sala 202 stała się sceną do zaprezentowania specjalizacji biologiczno-chemicznej oraz podejścia humanistycznego do nauki. Sala 203 przeniosła nas w świat matematyki, geografii
i fizyki, pokazując, jak te dziedziny mogą współgrać i uzupełniać się nawzajem. Natomiast sala 208, będąca miejscem spotkań uczniów Technikum Informatycznego, była wypełniona dźwiękiem klawiatur i ekranów komputerowych, podkreślając znaczenie nauki informatyki w dzisiejszym świecie.

Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również prezentacji szkolnych inicjatyw charytatywnych, organizowanych przez Szkolne Koło PCK. Należą do nich: akcje HDK oraz Adopcja Serca, w którą od lat włączają się uczniowie szkoły. Promowane było też przedsięwzięcie „Biegajmy pomagajmy”, którego inicjatorem był pan Marcin Frasuński, wspierany przez uczniów naszej szkoły. Szkolne inicjatywy miały na celu promowanie wartości społecznych oraz aktywności altruistycznej wśród uczniów Zespołu Szkół nr 1.

Dzień Otwartych Drzwi to nie tylko okazja do poznania infrastruktury szkoły, ale także do spotkania się z nauczycielami i uczniami, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i pasją do nauki. To również czas na zadawanie pytań, poszukiwanie inspiracji oraz rozważanie przyszłych ścieżek edukacyjnych.

Mamy nadzieję, że uczniowie klas ósmych szkół podstawowych poznali z bliska możliwości, jakie oferuje Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze i wkrótce sami przekonają się o jakości kształcenia i potencjale do rozwoju w różnych obszarach edukacyjnych i osobistych w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Dniu Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze.

Wstecz