e dziennik


Jesteśmy obecni

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze otrzymała ZŁOTĄ TARCZĘ a Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze BRĄZOWĄ TARCZĘ w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020.

Technikum 2020

Liceum 2020

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

deklaracja

W dniu 11 grudnia 2019 r. nasi uczniowie zwiedzali wystawę stałą poświęconą dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Motywem przewodnim wystawy jest podróż w czasie do odległej przeszłości. Uczniowie, mając do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i  skamieniałości, wzbogacali wiedzę z zakresu  historii regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców.

Dzięki wizycie w kinie 5D, wykorzystując  tunele czaso-przestrzenne  odbyli długą, pobudzającą wszystkie zmysły podróż  – od narodzin Ziemi po współczesność. Bogata oferta Centrum umożliwiła również uczniom udział w warsztatach poświęconych wstępnej obróbce wapieni świętokrzyskich, podczas których poznali tajniki szlifowania  i   polerowania skał. Oszlifowana i wypolerowana  własnoręcznie skała stała się dla uczestników pamiątką z wycieczki do Centrum Geoedukacji.

Kolejnym punktem programu były warsztaty organizowane przez Centrum Nauki Leonardo da Vinci poświęcone właściwościom i zastosowaniom miedzi w przemyśle, technologii oraz życiu codziennym. Na zajęciach laboratoryjnych uczniowie w sposób doświadczalny sprawdzali przewodnictwo elektryczne, przewodnictwo cieplne oraz wytrzymałość tego niezwykłego metalu.

Efekt wycieczki to – miło spędzony czas, ale przede wszystkim duża dawka informacji i doświadczeń z różnych dziedzin wiedzy, przekazane uczniom w przystępny sposób z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych.